Sztukateria ścienna

Niebanalna dekoracja, jaką jest sztukateria na ścianie, przedstawia ogromną liczbę możliwości, zdobień i zastosowań. Jej uniwersalność sprawia, że można dopasować ten element do charakteru każdego wnętrza. Niezależnie więc od tego, czy mieszkanie jest utrzymane w stylu klasycznym czy nowoczesnym, sztukateria ścienna będzie jego idealnym uzupełnieniem. Materiałem, który gwarantuje trwałość oraz piękny wygląd ozdoby, jest gips, stosowany przez naszą firmę Abakus Team. Dzięki jego obecności dostępne u nas wzory wyrobów sztukateryjnych okazują się nie tylko wizualnie piękne, ale też praktyczne. Sztukateria gipsowa na ścianę wykazuje bardzo dużą odporność na czynniki zewnętrzne czy uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowo oferowane przez nas ozdoby wyróżniają się indywidualnymi cechami. Według życzenia Klienta dobieramy bowiem styl wykonywanych sztukaterii: ornamentów, kolumn, rozet sufitowych, profili i wielu innych elementów dekoracyjnych.

Zabawa detalami, czyli wybieramy sztukaterię do pomieszczenia

Odpowiednio dobrana sztukateria ścienna może w określony sposób kreować przestrzeń. Z jej pomocą uwaga patrzących skupi się na istotnych szczegółach. Elementy dekoracji pięknie podkreślą znajdujący się na honorowym miejscu kominek, lustro, okna, drzwi czy wnęki w pomieszczeniu. Szczególnie wyjątkowo będzie prezentować się sztukateria na ścianie lub suficie – w postaci ozdobnych wykończeń albo rozet. Warto pamiętać o tym, że ozdoby ścienne w postaci poziomych listw dekoracyjnych mogą optycznie obniżać pokój, natomiast pionowe tworzyć iluzję wysokości. Dobór odpowiednich detali zależy więc od rozmiarów pomieszczenia. W przypadku mieszkania w starej kamienicy sprawdzi się elegancka sztukateria na ścianie w postaci ozdobnych listw osadzonych przy suficie. Dzięki temu pomieszczenie zyska element dekoracyjny oraz wizualnie się pomniejszy. Jeżeli w salonie lub sypialni brakuje przestrzeni, również ją da się pozyskać poprzez użycie sztukaterii. Wystarczy stworzyć na ścianie ramę i wypełnić ją tapetą. Dobrze dopasowane ozdoby na ścianę podzielą optycznie pomieszczenie, na przykład wyznaczą granicę między częścią jadalną a salonem. Tak wykorzystana sztukateria gipsowa na ścianę okaże się także doskonałym wykończeniem otworów drzwiowych albo okiennych. W firmie Abakus Team uwzględniamy każde życzenie Klienta i staramy się urzeczywistnić wszystkie powstałe wizje dekoracji.

Ozdobna sztukateria na ścianie to idealne wykończenie zarówno dużego holu, jak i salonu w niewielkim mieszkaniu. Wykonujemy ją z gipsu ceramicznego, co gwarantuje trwałość oraz nieskazitelny wygląd ozdób przez długie lata. Obecnie stosowana sztukateria ścienna składa się głównie z takich elementów, jak nowoczesne fasety, kolumny i konsole. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by wykonać detale dekoracyjne przywodzące na myśl te pałacowe. W Abakus Team codziennie dokładamy wszelkich starań, by oferowana przez nas sztukateria gipsowa na ścianę spełniała wszystkie Państwa oczekiwania. Zapraszamy do świata ponadczasowych dekoracji, gdzie niepodzielnie rządzą królewskie wzory i uniwersalne motywy. Proponujemy zarówno ozdoby w stylu retro, jak i współczesne, regularne linie, dzięki którym sztukateria ścienna nabiera nowoczesnego charakteru. Zachęcamy do przejrzenia naszych realizacji i do kontaktu ze specjalistami z Pracowni Abakus Team.

Gipsowa sztukateria na ścianie będzie stylową ozdobą Państwa domu. Oto, co możemy Wam zaoferować

Tworzona przez nas sztukateria gipsowa na ścianę od lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Nic dziwnego – wprowadza ona niepowtarzalny klimat do każdego pomieszczenia, w jakim się znajduje. Klasyczna sztukateria na ścianie to przede wszystkim ozdobne fasety i narożniki. Ciekawym i często stosowanym rozwiązaniem są też medaliony umieszczone na suficie. Nie ograniczamy się bowiem do wykonywania dekoracyjnych elementów przeznaczonych na ściany, ale pragniemy, by Państwa wnętrze prezentowało się doskonale w każdym calu. Dzięki odpowiednio dopasowanym detalom sztukateria ścienna może podkreślić kształt pomieszczenia, optycznie go skrócić lub wydłużyć. Jednolite listwy dadzą wrażenie wyższego sufitu, natomiast bardzo ozdobne modele na pierwszy rzut oka nieco go obniżą. Dlaczego nasza sztukateria jest zrobiona właśnie z gipsu? Przede wszystkim ze względu na jego wygląd i wytrzymałość. Najlepszą rekomendacją dla sztukaterii gipsowej jest jej wieloletnia obecność we wnętrzach, zarówno pałacowych, jak i tych należących do współczesnych Klientów. W Abakus Team zrzeszamy pasjonatów rzeźbiarstwa, dla których codzienna praca jest przyjemnością. Dzięki nim nasza sztukateria gipsowa na ścianę jest wykonana z dbałością o każdy detal. Z przyjemnością prezentujemy Państwu galerię naszych wyrobów. Jesteśmy pewni, że sztukateria na ścianie Państwa mieszkania lub domu zyska uznanie domowników i gości.

Abakus Team – Sztukateria
ul. Agrestowa 10
52-200 Wrocław-Suchy Dwór

Email:

Dział produkcji i montażu:

Zbigniew Wrześniak, tel. +48 501 465 553

Sławomir Kępa, tel. +48 696 442 558