A B A K U S T E A M

SZTUKATERIA ELEWACYJNA

Sztukateria elewacyjna ma za zadanie podnoszenia walorów estetycznych budynku, oraz kształtowania architektonicznej formy. Elewacje na których zastosowano sztukaterię mają niepowtarzalny charakter i są ponad czasowe. Budowle na których królują sztukaterie nie rzadko stają perełkami a z upływem lat wzorem trwałości i niepowtarzalności. Elementy zewnętrzne wykonane są ze styropianu powlekanego tynkiem elewacyjnym na bazie żywicy akrylowej, gipsu ze środkiem do hydrofobizacji oraz betonu. Elementy styropianowe powlekane są bardzo lekkie i wytrzymałe zarówno na warunki atmosferyczne jak też uszkodzenia mechaniczne. Dzięki swojej lekkości bez problemu można stosować profile elewacyjne w systemach ociepleń na styropianie lub wełnie mineralnej nie osłabiając przy tym ściany.

Dzięki zastosowanej technologii można wytwarzać wzory o dowolnych kształtach i długościach. Montaż profili zewnętrznych w lekkiej technologii nie przysparza problemu przy odpowiedniej staranności i odrobinie zdolności manualnych. Elementy odlewane z gipsu odpowiednio zabezpieczone nie chłoną wody i są trwałe, wskazane jest użycie opierzenia z blachy miedzianej lub tytanowej na detale ozdobne typu głowice, gzyms pośredni itp. Ułatwiony jest wówczas odpływ wody oraz mniejsze ryzyko zalegania śniegu zimą. Beton nieodzowny materiał przy produkcji dolnej części kolumny czyli bazy i kostki, które narażone są na uszkodzenia. Z betonu wykonuje się też tralki ozdobne, jako element dekoracyjny balkonów, tarasów itp. Sztukateria zewnętrzna zawsze zaczyna się od opasek okiennych które powiększają optycznie okno, zrównanie kolorystyczne ze szpaletą okna tworzy efekt głębi.

Przy oknach często stosuje się podparapetniki, jako podkreślenie całości okna. W centralnej części okna stosuje się zwornik. Listwa odcinająca często stosowana jest pod głównym gzymsem który znajduje się pod podbitką w złączeniu ze ściana. Odcięcie potęguje wielkość gzymsu, a połączenie tych dwóch elementów kolorystycznie zwiększa wizualnie zastosowane dekoracje zewnętrzne. Zastosowane odcięcia jako gzymsu pośredniego, umożliwia podział budynku do rozwiązań kolorystycznych. Bonie narożne to element sztukaterii budowlanej, stosowane często w elewacjach zewnętrznych dworków i pałaców. Sztukateria elewacyjna to też kolumny, które firma Abakus Team może wykonać w dowolnym kształcie i wielkości. Możliwe jest wyprofilowanie styropianem prostych słupów nadając im pożądany kształt i formę. Głowica zaś i baza nadadzą odpowiedni styl np. dorycki, joński, klasyczny, akantowo-wolutowy itp.

Firma Abakus Team – sztukateria produkując elementy zewnętrzne zarówno do budowli zabytkowych jak i współczesnych stara się kierować kanonami które kształtowały architekturę na przestrzeni lat, aby wszystkie wzory były spójne i w odpowiednim stylu. Sztukateria zewnętrzna rządzi się innymi prawami niż wewnętrzna, na elewacji elementy muszą mieć wyraźny mocny wzór widoczny z dalszych odległości jak też proporcje które sprawiają że elewacja jest spójna. Do malowania profili elewacyjnych używamy gruntów które wnikają w element zabezpieczając go, posiadają też wypełniacze które ujednolicają fakturę zewnętrzną elementów styropianowych powlekanych. Farby zewnętrzne stosowane na profile muszą być trwałe i odporne na działanie warunków atmosferycznych. Polecane są farby krzemianowe, krzemianowo-silikatowe.

katalog sztukateria elewacyjna

Jesteś tutaj: ABAKUS TEAM / Sztukateria ELEWACYJNA

Adres:

ul. Agrestowa 10

52-200 Wrocław-Suchy Dwór

Kontakt:

DZIAŁ PRODUKTÓW:

Sławomir Kępa, tel. +48 696 442 558

 

DZIAŁ MONTAŻU:

Zbigniew Wrześniak, tel. +48 501 465 553

Email:

Wysyłanie formularza...

Wystąpił błąd na serwerze.

Otrzymano formularz

Wysyłanie formularza...

Wystąpił błąd na serwerze.

Otrzymano formularz